Drviče odpadu
Drviče kuchynského odpadu sú zariadenia, ktoré výrazne uľahčujú likvidáciu organického odpadu v kuchyni, bez nutnosti vyhadzovať ho do odpadu. Drviče gastronomického odpadu ich transformujú na malé čiastočky a drvený odpad, vrátane potravinového odpadu a organických zvyškov, ide priamo do kanalizácie. Používanie drvičov a efektívne drvenie rôznych druhov odpadu nám umožňuje znižovať množstvo odpadu putujúceho na skládky a menšie množstvo odpadu prispieva ku globálnej ochrane životného prostredia.
Niektoré kuchynské sekačky majú aj ďalšie funkcie, ako je tichý režim prevádzky, automatické obrátenie čepele, aby sa zabránilo zablokovaniu, a bezpečnostné systémy, ktoré zabránia náhodnému spusteniu. Profesionálnejšie drviče majú vďaka výkonnejším motorom a väčšiemu výkonu mlynčeka na odpad aj schopnosť precízne pomlieť kuchynský odpad, ako sú kosti alebo vaječné škrupiny.
Ponuka drvičov v Merkury Markete je veľmi široká. Veľký výber drvičov odpadu zahŕňa moderné drviče odpadu a drezové mlynčeky v závislosti od druhu kuchynského odpadu.
Modely drvičov kuchynského odpadu
Drviče a mlynčeky odpadu sú moderným riešením, ktoré umožňuje rýchlu a hygienickú likvidáciu zvyškov jedla. Drvením odpadu môžete výrazne zmenšiť jeho objem, čo uľahčuje likvidáciu a pomáha udržiavať vašu kuchyňu čistú a hygienickú. Mlynčeky na odpad a drviče odpadu ponúkajú možnosť integrácie s drezom, drezom a úžitkovou komorou, ale aj zakúpenie samostatne stojaceho modelu.
Drezový drvič je zabudovaný priamo do konštrukcie drezu. Zvyčajne sa aktivuje tlačidlom alebo gombíkom na jeho okraji, umožňujúcim mechanické drvenie odpadu. Tieto drviče organického odpadu a drezové mlynčeky sú veľmi pohodlné, pretože odpad je možné z jedného miesta vypustiť priamo do odpadu.
Samostatne stojaci drvič odpadu je zasa samostatné zariadenie, ktoré sa montuje pod kuchynský drez. Rovnako ako drezový drvič, aj voľne stojace drviče odpadu sa aktivujú pomocou tlačidla, ktorým je možné dodatočne zvýšiť výkon drviča.
Ako nainštalovať drvič odpadu?
Inštalácia väčšiny modelov drvičov organického odpadu, ako samostatne stojacich drvičov odpadu, tak aj drezových modelov, je pomerne jednoduchá a zvládnete ju aj svojpomocne.
Moderné drviče odpadu sú čoraz viac integrované s drezmi, takže zariadenie vyžaduje iba pripojenie na kanalizáciu.
Čistenie drvičov odpadu
Čistenie drviča nie je veľmi náročné a dá sa ľahko zvládnuť aj doma. Ako vyčistiť drvič? Použiť môžeme ako špeciálne čistiace tablety, tak čistiace prostriedky pre domácnosť na báze octu alebo jedlej sódy. Pomáhajú odstraňovať nahromadené zvyšky jedla a mastnotu, ktorá vzniká pri drvení akéhokoľvek odpadu. Dôležité je tiež čistenie vonkajších častí kuchynských mlynčekov, čo je možné vykonať vlhkou handričkou alebo špongiou. Z času na čas je tiež dobré drvič preliať veľkým množstvom vody, čo pomôže opláchnuť zvyšky a zabráni tvorbe upchávok.
Drviče odpadu sa oplatí pravidelne čistiť, čo nielen zlepší celkovú hygienu odstránením nepríjemných pachov, ale zabezpečí aj efektívne drvenie odpadu a dlhšiu životnosť zariadenia.