Koľko stojí kuchyňa na mieru a od čoho závisí jej cena?
Kuchynský nábytok na mieru predstavuje značné výdavky, ale ak je dizajn kuchyne dobre premyslený a vyrobený, získate estetickú a funkčnú miestnosť, v ktorej budete radi variť a tráviť čas so svojimi blízkymi. Koľko stojí kuchynský nábytok a na čo by ste si mali dať pozor pri rozhodovaní o nábytku na mieru?
V tomto článku:
1. Aké sú výhody kuchynského nábytku na mieru?
2. Kuchyne na mieru - čo by ste mali brať do úvahy?
3. Koľko stojí kuchyňa na mieru?
4. Čo určuje cenu zariadenej kuchyne? Typy frontov
5. Od čoho iného závisí cena zariadenej kuchyne?
6. Oplatí sa ušetriť na kuchynskom nábytku?
Aké sú výhody kuchynského nábytku na mieru?
Aj keď je kuchyňa na mieru zvyčajne oveľa nákladnejšia ako modulárny kuchynský nábytok a hotové sady kuchynského nábytku (Kuchynské linky), z nejakého dôvodu je čoraz populárnejšia. Z čoho to pochádza? Predovšetkým si môžete vytvoriť kuchyňu na mieru, ktorá zohľadní potreby, preferencie a vkus členov domácnosti. Aj keď zveríte realizáciu projektu architektovi, je na vás, aby ste sa rozhodli pre každý prvok nábytku - od tvaru a počtu nábytku, cez vybavenie kuchynských skriniek ( Vybavenie kuchynského nábytku ), až po dekoratívne motívy, napríklad drážkovanie na čelných stranách. Vďaka tejto kuchyni bude vaša nová kuchyňa odrážať nielen vašu predstavu o dokonalom priestore na varenie, ale získa aj úplne jedinečný efekt, čo pri nábytku z obchodu nie je možné. Nespornou výhodou kuchynského nábytku na mieru je možnosť optimálneho využitia veľkosti malej alebo pozoruhodnej miestnosti. V interiéroch umiestnených v podkroví, a teda s kolennými stenami, je dosť ťažké nájsť lepšie riešenie. Je nepravdepodobné, že by bol hotový nábytok užitočný v prípade neštandardnej hĺbky výklenku alebo nedostatku pravých uhlov medzi stenou a podlahou.
Kuchyne na mieru - čo by ste mali brať do úvahy?
Pri rozhodovaní o veľkosti kuchyne musíte byť trpezliví. Celková čakacia doba na realizáciu a montáž kuchynského nábytku sa pohybuje od niekoľkých týždňov až po niekoľko mesiacov - v závislosti od počtu nábytku a zložitosti objednávky. Určite sa neoplatí vyberať spoločnosť, ktorá je schopná dodať váš kuchynský nábytok najrýchlejšie, pretože to môže znamenať, že nemá príliš veľa zákazníkov a nemajú dobré recenzie. Pamätajte, že osvedčený dodávateľ je kľúčom k vytvoreniu vašej vysnívanej kuchyne, ktorá vám bude slúžiť nezmenená mnoho rokov. Rovnako dôležitá je aj premyslená voľba interiérového dizajnéra. Aby spolupráca prebehla dobre, pred podpisom zmluvy sa uistite, či má dizajnér skúsenosti, či už v minulosti realizoval podobné projekty a či dobre rozumie vašej vízii. A nakoniec ... cena.
Koľko stojí kuchyňa na mieru?
Kuchynský nábyto (Nábytok do kuchyne a jedálne) k na mieru stojí desaťtisíce EUR. Je ťažké ho odhadnúť čo i len približne, pretože všetko závisí od veľkosti kuchyne, vybraných korpusov a čiel, typu pracovnej dosky, osvetlenia a použitých úložných systémov. Cena nábytku na mieru sa zvyčajne uvádza za bežný meter, za ktorý zaplatíte od niekoľkých 25 až po 200 EUR (v prípade masívneho dreva). Hotové súpravy kuchynského nábytku na trhu sa zase dajú kúpiť od 250 EUR. Cena nábytku na mieru zahŕňa aj náklady na dopravu a montáž, ako aj domáce spotrebiče. Niet teda pochýb o tom, že ide o významnú investíciu, najmä ak si vyberiete povrch modernej kuchyne a najmete si interiérového dizajnéra. Takýto špecialista si účtuje cenu za bežný meter vykonanej vizualizácie (priemerná sadzba v závislosti od miesta bydliska je 20 - 50 EUR. Pamätajte, že pomoc architekta nie je nutná - ak už máte predbežný koncept svojej novej kuchyne a trochu fantázie, určite túto úlohu zvládnete sami.
Čo určuje cenu zariadenej kuchyne? Typy frontov
Čelá kuchynských skriniek sú vyrobené z materiálov rôznych farieb a textúr. V prvom rade dodajú kuchyni vybraný charakter a rozhodnú, koľko stojí kuchynský nábytok. Ďalej uvádzame prehľad najbežnejšie používaných riešení, počnúc tými najekonomickejšími.
Laminovaná drevotrieska
Najlacnejšie sú dvere do kuchynských skriniek z obyčajnej nábytkovej dosky pokryté veľmi tenkou vrstvou laminátu. Majú najmenšiu odolnosť a môžu mať iba hladký povrch, ale sú k dispozícii v početnom množstve farieb a vzorov.
Doska MDF pokrytá PVC fóliou
Kuchynské dosky z drevovláknitých dosiek pokryté špeciálnou fóliou, ktoré sú vysoko odolné proti vlhkosti, množeniu plesní, škrabancom a iným mechanickým poškodeniam, sú veľmi populárne kvôli ich dobrému pomeru ceny a kvality. Stáva sa však, že v dôsledku vysokej teploty sa fólia v blízkosti rúry začne odlupovať.
Lakovaná doska MDF
Namiesto čiel z MDF pokrytých fóliou si môžete na mieru dať lakovaný kuchynský nábytok. Ich cena závisí od farby aj povrchovej úpravy (matná, polomatná, lesklá). Takéto dvere vyzerajú veľmi elegantne a dobre odolávajú vysokej teplote, ale môžu byť poškriabané a odštiepené.
Dýhované čelá
Približne rovnako bude stáť aj kuchyňa na mieru s dyhovanými čelami. Tenká vrstva dyhy nalepená na doske MDF môže úspešne napodobňovať drevo, má však opakovateľnejšiu štruktúru. Dýhovaný nábytok na rozdiel od lakovaného prináša do miestnosti prírodu, je však mäkší a náchylnejší na poškodenie, preto stojí za to ho dodatočne chrániť, napríklad voskovaním.
Akrylové čelá
Ešte nákladnejšie sú kuchynské skrinky s čelami pokryté akrylovým poťahom, ktorý sa vyznačuje vysokým leskom a zároveň sa vplyvom slnečného žiarenia nepoškriabe, neodštiepi a nevybledne, takže si napriek času zachováva svoju farbu. Akryl vyzerá ako laminát, ale nevidíte na ňom odtačky prstov, takže sa ľahšie udržuje čistota.
Fronty z masívneho dreva
Zďaleka najdrahšie je platiť za kuchynský nábytok na mieru vyrobený výlučne z dreva. Majú jedinečnú štruktúru s viditeľným zrnom. Môžu byť impregnované alebo zafarbené a upravené, napríklad frézované alebo zostarnuté. Drevený kuchynský nábytok je veľmi štýlový, vyžaduje však pravidelnú starostlivosť a zváženie, že môže časom meniť farbu.
Od čoho iného závisí cena zariadenej kuchyne?
Ak chcete odhadnúť, koľko stojí kuchyňa na mieru, odhad nákladov by mal obsahovať aj:
Korpusy - vyrobené z dosky pokrytej laminátovou vrstvou, môžu byť rôznej hrúbky a dyhy. Korpusy sú menej náchylné na vonkajšie vplyvy a namiesto papierovej dyhy sú zabezpečené PVC fóliou.
Kuchynské dosky - často sa používajú, a preto sú vystavené mechanickému poškodeniu a zafarbeniu, preto sa oplatí investovať do kuchynskej pracovnej dosky odolnej proti oderu, zafarbeniu a vysokej teplote.
Vybavenie kuchynskej skrinky - rôzne úložné systémy, ako napríklad koše Cargo, zásuvkové vložky a výsuvné rohové police, uľahčujú údržbu poriadku a prístupu k príslušenstvu a potravinám.
Osvetlenie - štandardne sa jedná o centrálny svetelný zdroj (závesné svietidlo) a LED podsvietenie osvetlenia pracovného priestoru.
Domáce spotrebiče - v prípade kuchýň na mieru sa väčšinou kupujú osobitne. Ceny zariadení sa výrazne líšia - aj keď za ďalšie funkcie sa vždy neoplatí priplatiť, nezabudnite venovať pozornosť triede úspory energie.
Oplatí sa ušetriť na kuchynskom nábytku?
Kuchyňa je miestnosť, ktorá je zvyčajne srdcom domu, preto má pre každodenné fungovanie veľký význam jej optimálna povrchová úprava a vybavenie. Ak sa teda rozhodnete pre kuchynský nábytok na mieru, vyberte si iba z vysoko kvalitných materiálov, vďaka ktorým si efekt metamorfózy užijete mnoho rokov. Aby táto investícia nebola pre vašu peňaženku príliš bolestivá, nemusíte riešiť architekta, ale objednať si priamo u výrobcu alebo využiť možnosť kúpy kuchyne na splátky.
INŠPIRUJ SA!!!
Kuchynské drezy | Drezové batérie | Obklady do kuchyne |