Výrobca: STAPAR
Kód: 8013945
Dostupnosť tovar je dostupný
Predpokladaná lehota dodania:
cca 5 pracovných dní
(klikni a vyzdvihni - cca 24 hodín)
(Rýchle odoslanie)
Rýchlo pôsobiaci, bezpečný prostriedok vo forme granúľ na použitie v bazénoch, určený na rýchlu dezinfekciu bazénovej vody. STAPAR chlór v granuliach rýchlo odstraňuje huby, baktérie. Vďaka jeho rýchlemu účinku je voda čistejšia a kúpanie príjemnejšie. STAPAR chlór v granuliach je ľahko použiteľný a dozibilný.
Spôsob použitia: Pred použitím prostriedku STAPAR chlór v granuliach skontrolujte pH vody pomocou pH testu. Ak sa líši od 7,0 - 7,6, pH vody sa musí upraviť prípravkami pH- a pH +. Ak je voda čistá, použite 100 g na 10 m³ vody. V prípade, že máme menej číru vodu, použijeme STAPAR chlór v granuliach v dávke 180 g na 10 m³. Vždy treba pamätať na to, že STAPAR granulát sa používa večer po ukončení kúpeľa. STAPAR chlór v granuliach sa najlepšie aplikuje po rozpustení vo vode, ktorá sa potom preleje do bazénu. Hladina aktívneho chlóru sa má udržiavať na úrovni 1 mg/l, ak hladina aktívneho chlóru klesne, STAPAR chlór v granuliach sa má opätovne použiť. Je potrebné zvážiť kontrolu pH a aktívneho chlóru v bazéne vhodnými testami, pretože tieto parametre sa menia v závislosti od poveternostných podmienok a veľkého počtu kúpacích sa.
Zloženie: Sodná soľ kyseliny dichlorisokyanurovej dihydrátu ES: 220-767-7. Biocídny prostriedok obsahuje účinnú látku dihydrát troklozénu sodného 980,00g/kg. Po použití, vyprázdnení a umytí môže byť obal uložený na komunálnej skládke. Obaly sa môžu odovzdať špecializovanému podniku na nakladanie s odpadom.
Registračné číslo biocídneho výrobku: 1 nariadenia (EÚ) č. Toto nariadenie je záväzné v celom rozsahu a priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch.
H302 Po požití je škodlivý.
H319 Dráždi oči.
H335 Môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest.
H410 Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.
EUH031 Pri kontakte s kyselinami uvoľňuje toxické plyny (chlór). Vyhnite sa vdychovaniu prachu z výrobku.
P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
P273 Zamedzte úniku do životného prostredia.
P280 Používajte ochranné rukavice / ochranný odev / ochranu očí / ochranu tváre.
P301 + P312 V PRÍPADE SPOLKNUTIA: Ak sa necítite dobre, vyhľadajte lekársku pomoc.
P305 + P351 + P338 V PRÍPADE ZASIAHNUTIA OČÍ: Opatrne opláchnite niekoľko minút vodou. Ak máte, odstráňte kontaktné šošovky, ak ich možno ľahko odstrániť. Pokračujte v oplachovaní.
P337 + P313 Ak podráždenie očí pretrváva: Vyhľadať lekársku pomoc.
P403 + P233 Uchovávajte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v dôkladne uzatvorenom obale. P501 Obsah / obal odovzdajte do zariadenia na zneškodňovanie nebezpečného odpadu.
NEBEZPEČENSTVO: CHRÁŇTE PRED DEŤMI!
Číslo šarže, dátum exspirácie: uvedené na obale.
CHRÁŇTE PRED DEŤMI!
Prvá pomoc:
Ak sa u Vás objavia znepokojujúce príznaky, poraďte sa so svojím lekárom. Pri kontakte s pokožkou: Odstráňte kontaminované oblečenie. Postihnutú pokožku umyte veľkým množstvom vody. Pred opätovným použitím oblečenie vyperte. Po zasiahnutí dýchacích ciest: Nechajte postihnutého na čerstvom vzduchu, poskytnite mu teplo a pokoj. Dodržiavajte všeobecné zásady bezpečnosti a hygieny. Pri práci nejedzte, nepite, nefajčite. Pred prerušením a po ukončení práce si dôkladne umyte ruky. Ukážte etiketu ošetrujúcemu lekárovi. V prípade vystavenia pôsobenia prachu z výrobku preveďte postihnutú osobu do dobre vetraného priestoru a vyhľadajte lekársku pomoc.
a) dýchacie cesty: okamžite odvedzte postihnutú osobu do dobre vetraného priestoru; umiestnite postihnutú osobu do pololežiacej polohy, uvoľnite oblečenie, uistite sa, že v ústach postihnutej osoby nie sú žiadne predmety alebo výtok, ktorý by bránil jej dýchaniu; v prípade, že postihnutá osoba nedýcha, uskutočnite umelé dýchanie; okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.
b) koža: odstráňte kontaminované oblečenie, umyte postihnutú kožu veľkým množstvom vody: nepoužívajte žiadne rozpúšťadlá alebo riedidlá na umývanie kože; v prípade znepokojujúcich príznakov sa poraďte s lekárom
c) oči: postihnuté oči opláchnite s otvorenými viečkami prúdom tečúcej vody počas 10 - 15 minút; vyhnite sa silnému prúdu vody, ktorý by mohol spôsobiť riziko poškodenia rohovky; pred konzultáciou s lekárom nepoužívajte žiadne očné tekutiny alebo masti; ak poškodený používa kontaktné šošovky, ak je to možné, vyberte ich; ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.
d) tráviaci trakt: ústa vypláchnite veľkým množstvom tečúcej vody, nevyvolávajte vracanie; ak je postihnutý pri vedomí, podávajte vodu v malom množstve; ak je v bezvedomí, nepodávajte nič do úst; ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.
Niežiadúce účinky: Prostriedok môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest inhaláciou (kýchanie, kašeľ). Riziko straty zraku. Prehĺtanie môže spôsobiť popáleniny úst, pažeráka a žalúdka.
Môžete sa kúpať po 12 hodinách od dezinfekcie, napr. dezinfikovať večer, kúpať sa ráno. Uchovávajte len v pôvodnom hermeticky uzavretom obale, v suchej, chladnej a dobre vetranej miestnosti.
Neuchovávajte spolu s potravinami a krmivami pre zvieratá. Chráňte pred otvoreným ohňom,horúcimi povrchmi a zdrojmi vznietenia. Informácie o každom konkrétnom environmentálnom nebezpečenstve: Do podzemnej vody, kanalizácie, odpadových vôd alebo pôdy nesmie preniknúť veľké množstvo prípravku.
Ako sa starať o bazénovú vodu? Stiahnite si príručku
Šírka: 0.5 m
Dĺžka: 0.32 m
Hmotnosť : 0.15 kg
Množstvo: 1 ks
Z čoho urobiť plné zábradlie na schody?
Schodisko je architektonický prvok, ktorý navzájom spája dve podlažia a umožňuje voľnú komunikáciu medzi týmito podlažiami. Pre bezpečnosť, ako aj pre zvýšenie estetiky sú pri schodoch umiestnené balustrády a zábradlia.
Ako založiť permakultúrnu záhradu?
Permakultúrna záhrada je harmonicky navrhnutý priestor, ktorý napodobňuje prirodzené vzorce a procesy ekosystémov s cieľom vytvoriť udržateľné, produktívne a udržateľné prostredie. Na základe princípov parmakultúry takáto záhrada integruje množstvo rastlí
Ako sa vysporiadať s plesňou sivou v záhrade?
Záhrada je kráľovstvom krásy a harmónie, ale aj miestom, ktoré musí neustále bojovať s rôznymi výzvami. Medzi najzávažnejšie problémy, ktorým môžu rastliny v záhrade čeliť, patria choroby a útoky škodcov. Choroby môžu mať rôzne príčiny, od vírusov a bakté